Aref Ghafouri’nin final gösterisinin perde arkası

Geçtiğimiz hafta sonu Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin 2. sezon finali yapıldı. İlizyon gösterisiyle izleyicilerde büyük etki bırakan ve basınca bolca yer edinen Aref Ghafouri yarışmayı 2. sırada bitirdi. Yarışmaya katılan onca yetenekli insan arasından taklit yeteneğiyle Sefa Doğanay isimli yarışmacı 1. oldu. Sefa Doğanay ve Aref Ghafouri arasında bir karşılaştırma yapacak olursam, Sefa Doğanay isimli yarışmacı 1.liği fazlasıyla haketti.
Aref Ghafouri’nin final gecesi yapmış olduğu gösteri hakkında izleyiciler fikir yürütürken, ilizyon gösterisinin perde arkası göz açıp kapamadan internette yayınlandı bile :) Bende boş vakit bulupta, bloguma anca şimdi yazabildim :) Sözü fazla uzatmadan, biraz da Aref Ghafouri’nin Yetenek Sizsiniz Finalinde yapmış olduğu gösterinin perde arkasından söz edelim.

Gösteriye katılan 1. bayan önceden ayarlanmış iki mavi top atıldı, diğer mavi 1. bayandaydı neden mi?
1- Bütün oyun hep bunun üzerinden yürüdü. Masaya ilk o oturdu ve Aref diğer numaraları önceden biliyor muş gibi onun etrafına oturturdu.
2- Nabzına o baktı
3- Sandalyeler düşerken ipleri hep masanın altından çekti en son sandalye düşerken elini masanın altında hareket ettirirken kamera yakalıyor.
4- Her şey 1 numaranın üzerinden oluyor. Devamlı ayaklarını oynatan 1 numara, gelen kartları karıp kart seçen 1 numara, 2 numaranın önüne gelen sıcak kahveye batırılan 1 numaranın kolyesi vb…
5- Isıya duyarlı kolyesini 2.kişiye verince incelemeye başlayan bayana müdahale ediyor.
6- Masadan kalktıkları anı iyice inceleyin 1.bayanın önünde masanın altında sarkan ipleri göreceksiniz.
7- Aref uyandığında ağzından çıkarttığı yine 1 numaranın yüzüğü (daha evvelden aynısı kendinde mevcut )Ve en önemlisi 1. bayan çok acemice hareket ediyor olması….

Benim favorim Kum Sanatı ile resim yapan, Ramazan Yumrutepe & Veysel Çelikdemir isimli yarışmacılardı. Sefa Doğanay gibi taklit yetenegiyle gerçekten yetenekli olan bir ismin yarışmayı kazanması da beni sevindirdi diyebilirim. Güzel günler sizlerin olsun..

Yazar: MakifKutuk

İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde öğrencilikle meşgulüm. İTÜ Güneş Arabası Ekibi‘nde yer almaktayım. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu‘nda (TOSFED) gözetmenim. Leopar Medya kurucu ve yöneticisiyim. Fahri muhabirim. Twitter çevirmeniyim..

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar